top of page

2020

Nejnovější deska, vychází v červnu 2020.

Produkci alba vzal Peter do svých rukou, pomáhal mu s ní Mark Plati, dlouholetý producent Davida Bowieho.

Album se většinu

času natáčelo v Praze a většinu písní Peter nahrál společně z muzikanty ze své kapely. Pouze zpěv pak dotáčel v newyorském studiu Marka Platiho.

THE HIT
2500x2500_itunes_spotify.jpg

2020

Druhý singl z nové desky The Hit, je osobní zpovědí o tom, jak Peter vnímá dnešní vyhraněný svět a touží po nalezení zlaté střední cesty.

FAR (singl)
FAR_COVER_web.jpg

2019

První singl z alba The Hit. Skladba pojednává o dítěti v nás a klade otázku, zda v životě zbytečně nepřicházíme o ty nejhezčí momenty. 

MISSING THE MOMENTS (singl)
singl_MM_web.jpg

2018

Deska navazuje na americké turné s Marcem Broussardem, na kterém Peter koncertoval v doprovodu vielončelistky Iris Moris. Tuto jedinečnou a divácky úspěšnou formu v aranžmá kytary a violončela, se rozhodli společně zaznamenat. Posluchač si tak může i ve svém domácím prostředí vychutnat Peterovy skladby ve formě a aranžmá, v jakém zněly divákům na jeho (nejen amerických) akustických koncertech.

TEN STRINGS (VOL. 1)
cover_ten_strings_web.jpg

2017

 

Druhé EP nahrané v Londýně opět v produkci britského producenta Sachy Skarbeka. Přináší odklon od folku k syrovějšímu "lo-fi" zvuku, odvážnějšímu songwritingu a k expresivnější interpretaci skladeb.

Nejhranější písní z tohto EP se v českém éteru stala Eye Of a Needle.

HAPPIEST ACCIDENTS
cover_happiest_1440x1440.jpg

2017

 

EP Gold vyšlo v roce 2016, Peter v něm posunuje svůj sound směrem k folku a rocku. Bylo nahráno v Londýně v produkci Sachy Skarbeka (Adele, James Blunt, Miley Cyrus).

Titulní singl Gold je Peterův zatím největší zásah v českých rádiích, doteď figuruje v rotaci Evropy 2, stejně tak i následující singl Fire Inside, Gold taktéž bodoval v USA, kde vyhrál cenu stanice MTV U. 

GOLD
GOLD_cover_web.jpg

2016

 

Druhý singl z desky Gold.

FIRE INSIDE (singl)
Fire_inside_cover_web.jpg

2016

 

První singl z desky Gold.

GOLD (singl)
cover_itunes_singl_gold_web.jpg

2015

 

Singl vznikl ve Stockholmu, ve spolupráci s renovovaným skladatelem Nickem Jarlem.

NO SECOND TIME AROUND (singl)
No_Second_Time_Around_web.jpg

2014

 

V roce 2014 vyšlo první sólové album 19 Days in Tetbury, nahrané v Anglii se dvěma hosty – Mel C a James Dean Bradfieldem (Manic Street Preachers). Singl Cool As You, s hostující Mel C, bodoval v českých a německých hitparádách. Album produkoval britský producent Greg Haver (Manic Street Preachers). Tato spolupráce otevřela dveře dalším českým interpretům, které Greg Haver produkoval (Memphis, Chinaski).

19 DAYS IN TETBURY
19_CTVEREC_WEB.jpg

2014

 

Druhý singl z desky 19 Days In Tetbury, natočený ve Velké Británii. Tento společný duet se zpěvačkou Melanie C, bodoval v českém éteru.

COOL AS YOU (singl)
coolasyou_web.jpg

2013

 

Pilotní singl z desky 19 Days In Tetbury, skladba zazněla několikrát v éteru rozhlasové stanice BBC Radio 2.

V roce 2015 se stala hymnou 27. Zimní Světové Univerziády.

SUNLIGHT (singl)
sunlight_web.jpg
bottom of page